Cikk ajánló
A Dell Technologies jelentése kapcsán megjelent írás arról szól, hogy az olyan feltörekvő technológiák, mint a mesterséges intelligencia, a robotika, a virtuális valóság, a kiterjesztett valóság és a felhőalapú informatika miként alakítják át életünket és munkánkat az elkövetkezendő évtizedben. Tetszik a cikk hangvétele, közelítésmódja: nem ijesztget, nem hiteget, de egy nagyon fontos változásra hívja fel a figyelmet, amire jobb mielőbb megkezdeni a felkészülést.
A “The Next Era of Human-Machine Partnerships” (Az ember és gép közötti partnerség következő korszaka) című jelentés szerint 2030-ra az ember és a gép partnersége olyan mértékben megváltozik, ami ma szinte elképzelhetetlen következményekkel jár az egyének és a vállalkozások életére.
A tudáshoz való viszonyunk is meg fog változni: „A változás üteme olyan gyors lesz, hogy az emberek az “adott pillanatban” fogják megtanulni az új technológiákat, mint például a kiterjesztett és a virtuális valóság használatát. Az új ismeretek megszerzésének képessége értékesebb lesz, mint maga a tudás.”
Kissé elfogultam, a tudásmenedzsment szemüvegén keresztül vizsgálva a jelenséget, meggyőződésem, hogy az egyéni és szervezeti tanulóképesség fejlesztése lehet az egyik legjobb válasz erre a kihívásra. Már most érdemes elkezdeni a felkészülést!
A teljes cikk itt érhető el: http://www.mediainfo.hu/hirek/article.php?id=46946&referer_id=newsletter&utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=2017-07-21