Gazdasági nehézségek, a mesterséges intelligencia kihívásai, generációs kihívások… Hogyan működtessük hatékonyan cégünket egy ilyen gyorsan változó és bizonytalan környezetben? Manapság már talán senki sem vitatkozik Arie de Geus szavaival: “A versenytársaiddal szemben fenntartható egyetlen előny az, ha képes vagy gyorsabban tanulni, mint ők.” A tanuló szervezet egyik legfontosabb ismérve a folyamatos tanulásra való képesség. A sikeres tanuló szervezeti átalakulás feltétele, hogy mind vezetői szintről, mind az operatív végrehajtásban legyen egy felkészült, elkötelezett „bajnoka” a kezdeményezésnek. A legjobb koncepció is elbukik, ha nem kellően kompetens személy (csapat) áll az élére, vagy nem kapja meg a szükséges vezetői támogatást.
Mindezt felismerve indult el a CKO ACADEMY, az első Magyar Tudásmenedzser Akadémia és csatlakoztak hozzá különböző vállalatoktól első két csoportjának résztvevői. A képzés keretében több, mint fél éven keresztül fejlesztettük a tudásmenedzserek kompetenciáit annak érdekében, hogy eredményesen meg tudjanak valósítani tudásgazdálkodással kapcsolatos kezdeményezéseket.
Az akadémisták feladata volt elindítani egy akciót, amit alapos helyzetértékelés alapján választottak. Decemberi 5-ei záró eseményünket idén is kinyitjuk a nyilvánosság részére. A bevezető, szakértői előadásokat követően jelenlegi és korábbi akadémistáink saját élménybeszámolójukat, valamint tapasztalataikat osztják meg tudásmenedzsment projektmunkájukról, melyről (és sok egyéb témáról) oldott hangulatban lesz lehetőséged beszélgetni velük és a program többi részvevőjével.
Várható program
2024. december 5., csütörtök
13:45 – 14.00 Érkezés, ismerkedés
14.00 – 14.20 Köszöntés, bevezető
14.20 – 15.00 Szakértői előadások
Prof. dr. habil. Bencsik Andrea (Pannon Egyetem): Tanuló szervezeti kompetenciák és tudástranszfer régiós összehasonlításban
A publikáció további szerzői Juhász Tímea (Budapesti Gazdasági Egyetem) és Szabó Árpád (Partium Katolikus Egyetem, Nagyvárad).
Farkas Bertalan Péter (Learnitect Design Kft.): Természetes és épített környezetünk hatása a tudástranszferre és személyes tanulásunkra.
15.00 – 15.15 Kávészünet
15.15 – 16.15 A CKO Academy aktuális évfolyamának előadásai választott akcióik eredményeiről, oklevelek átadása a képzést elvégzőknek
Akadémistáink autóipari beszállító céget, non-profit alapítványt, banki háttérosztályt, egyetemi minőségügyi területet és képzés-fejlesztési céget is képviselnek. További részletek hamarosan.
16.15 – 16.30 Kávészünet
16.30 – 17.30 Az akadémisták előadásai (folytatás) és az oklevelek átadása
17.30 – 18.00 Kapcsolódás, networking
18.00 Hivatalos zárás
Közben végig: kistermelői “terülj, terülj asztalkám!” a FAZÉKBA! csapatának jóvoltából
Helyszín
A konferenciát személyes részvétellel tartjuk meg az Observans Kft. nagy oktatótermében (1081 Budapest, Szilágyi utca 3.)
A regisztrációt követően további részletes tájékoztatást adunk.
Díjmentes regisztráció!
A programon a részvétel ingyenes, mindössze előzetes regisztrációt kérünk. A részvételi szándékod megerősítéséhez töltsd ki a jobb oldalon található regisztrációs űrlapot! Érdemes mielőbb jelentkezni, mert a teremben 30 főt tudunk fogadni.
Kiket várunk?
Eseményünkre várjuk mindazokat, akik kíváncsiak arra, hogy mások hogyan közelítik meg ezt az izgalmas témakört – többek között
- az akadémistákat és munkatársaikat,
- Akadémiánk ALUMNI tagjait
- a képzési iránt érdeklődőket
- további, a TM iránt érdeklődő céges szakembereket (cégvezetőket, továbbá HR-, IT- és kommunikációs szakértőket, projekt- és szakmai vezetőket…),
- és mindenkit, aki kíváncsi arra, milyen módon tudja hatékonyan fejleszteni szervezetének a tudástőkéjét, a tudásátadás folyamatait, tanuló szervezeti stratégiáját!
Az esemény előadói