Meghívó a Kőrösi Csoma Munkaterv és a Mintakincs Munkaterv tudásmenedzsment szempontú, rövid bemutatására!
Mondd csak, te hogyan fognál egy hatalmas mennyiségű, ősi korból származó magyar kutatásanyag strukturálásához? Annak biztos nem sok haszna lenne, ha csak bezárnánk a négy fal közé ezt a sok tudást! Akkor mégis hogyan adjuk át az értékes és komplex tudást a mai elvárásoknak eleget téve?
Biztos már Te is találkoztál nagy mennyiségű és nehezen strukturálható információkkal és tudásanyagokkal. Sokszor az üzleti anyagok, e-learning tananyagok, vagy a korábbi projekt tapasztalatok azért nem kerülnek felhasználásra, mert komoly kihívást jelent ekkora tudáshalmaz menedzselése, annak átadása. Tarts velünk, ismerd meg a kutatási anyagokat és ötleteljünk együtt a Munkatervek mintáján:
- – Hogyan gyűjthető be a kutatási anyag, és mikor beszélünk az információkon túl tudásról?
- – Hogyan strukturáljuk a nagy mennyiségű, eltérő formátumú és több ponton is kapcsolódó tudáscikkeket?
- – 160 000 oldalnyi dokumentum a magyar kultúra gyökereiről és hogyan osszuk meg?
- – Hogyan építsünk tudásbázist pótolhatatlan kutatási eredményekből?
Ekkora tudásanyaggal nagyon-nagyon kevesen találkoztak. Persze, az ennél jóval kisebb tudáshalmaz rendezése is nagy kihívás.
Nézzük a konkrét esetet!


Kőrösi Csoma Munkaterv keretében tudományosan vizsgáljuk a belső-ázsiai rokonnép tudat még ma is élő hagyományait; valamint a ma már bizonyítható népvándorlást, a mai Kína észak-északnyugati területei és a Kárpát-medence között a XIII. század végéig.

A Mintakincs munkaterv célja az ázsiai, minket rokonaiknak tartó népek és a Kárpát-medencei tájegységi népművészeti mintakutatásaira alapozva a kortárs mintatervező művészet kialakulásának segítése.
Kőrösi Csoma nyomdokain haladva kerültek feltárásra a kutatási anyagok. Rendkívül színes és hatalmas tudásanyagról beszélhetünk.

Tervezett program:
- Köszöntő
- Prezentáció – előadó: Máthé Lajos, aki balra a képen is látható egy kínai expedíción saját testsúlyával megegyező menetfelszerelésében.
- Közös ötletelés, a résztvevők javaslatai a munkatervek EMMI miniszteri bemutatására és a megvalósítási tanulmányához
- Zárás
online TM worksopok, kéthetente keddenként 16:00-tól
Regisztrálj MOST ingyenesen, hogy le ne maradj!
Az online Tudásmenedzsment workshop sorozatról
2021-es tavaszi online TM workshopok
Ezek voltak az előzmények:
⚡A szervezeti folyamatok hatékonysága, eredményessége nagymértékben függ a tudásgazdálkodás színvonalától. Nehéz időkben, mint pl. megnövekedett fluktuáció, öregedő munkaerő távozása, ismétlődő hibák, krízis helyzet esetén ennek a jelentősége különösen kiemelkedik.
Már évek óta szervezünk nyílt TM műhelymunkákat, ám a 2020 tavaszán jelentkező koronavírus új helyzetbe hozott Bennünket, és másokat is. Ez a fordulat inspirált minket arra, hogy kiterjesszük a tudásközösségünket és online formában szervezzünk workshopokat. Az első tavaszi online TM workshop sorozat során arra kerestük a választ, hogy a koronavírus terjedése miatt kialakult helyzet milyen tudáskezelési problémákat hozott felszínre, milyen nehézségekkel kell megbirkózni a szervezetekben és milyen TM eszközök segíthetnek ezek kezelésében? Most már egyértelműen látjuk, hogy ez a helyzet olyan lehetőségekre nyitotta fel a szervezetek szemét, amely komolyan segítheti a tudásgazdálkodás minőségének növelését, és így a szervezet hatékonyságát és eredményességét is javítja krízis helyzetekben és azokon túl.
👥A nagysikerű online programsorozatot tovább folytatjuk. Tudásközösségünk tagjait egy olyan alkotó folyamatra invitáljuk, amiben összegyűjtjük a kezelendő TM kérdéseket (problémák, lehetőségek), és közösen igyekszünk megoldást találni rájuk, elsősorban TM jó gyakorlatok, módszertanok, eszközök, szervezeti példák, és esettanulmányok bemutatásával, közös feldolgozásával. Tudásközösségünkbe szeretettel várjuk az új érdeklődőket, hiszen fontos számunkra a közös fejlődés és tanulás.
Az első alkalmat 2020.03.31-én tartottuk, majd keddenként ugyanebben az időpontban folytattuk a közös gondolkodást.
Hogy milyen volt az első online TM workshopunk, nézd meg Te magad!
Az első workshopon több, mint 100 ötletet gyűjtöttünk össze! Rövid időn belül értékes eredményekre jutottunk a programon, amelyek összefoglalóit a cikkeik között találod. >>>Tovább a TM cikkekhez!
⏰ A továbbiakban az online TM workshopokat kéthetente keddenként tartjuk 16 órai kezdéssel.
Hogyan csináljuk?
💡A legjobb módszer, ha közösen ötletelünk arról, hogy milyen kihívások elé nézünk a megváltozott munkavégzés során a tudásmenedzsmentet illetően.
Tudtad? A szervezeti tudásra most még nagyobb szükség van mint bármikor! Hogyan tudjuk ezt gyarapítani, milyen eszközzel tudjuk feltárni az egyéni tudást és közös erőforrássá alakítani? Pl. egy brainstorming sok új lehetőséget nyit meg előttünk. A célszerű ötletelés folyamatával azonban sok szervezési feladat is jár, amire nem mindig jut idő és figyelem: a keletkezett tudásokat, az új ötleteket össze kell gyűjteni, rendszerezni kell őket, kategorizálni, értékelni, és továbbgondolni őket olyan ötletkoncepciókká, amelyek megoldási projektként indíthatóak el a szervezetben. Minderre van egy innovatív 📌TM tippünk: használj kollaborációs programokat mint pl. a Be-novative! Korábban már kipróbáltuk a szoftvert az egyik TM műhelyünkön, olvasd el a beszámolónkat. >>Tovább a Be-novative program élménybeszámolóhoz!
A workshopok során mindig nagy hangsúlyt helyezünk a közös élményekre és az interaktív tanulásra is. Így a módszertanok bemutatása, vagyis a tudásmegosztás mellett az eszközök kipróbálásával például a tapasztalati tanulást támogatjuk, valamint csoportmunkákkal serkentjük a szakmai kapcsolatok fejlődését. Mindig valós szervezeti példákat, bevált jó gyakorlatokat hívunk elő, ezért is szívesen fogadjuk a workshopokon a közösség tagjait előadókként. A témákaköröket együtt alakítjuk ki, az érdeklődési körünket követve és a téma felajánlásokat számba véve.
Hogyan tudsz csatlakozni az online workshophoz?
Az online workshop során a ZOOM platformot fogjuk használni a kommunikációra. Ez a groupware felület segít abban, hogy
- egy platformon kommunikáljunk a workshop alatt,
- a moderálás itt lesz nyomon követhető,
- beszélgetésre és kérdésekre lesz lehetőség a résztvevők számának függvényében.
Ha már részt vettél a sorozat korábbi workshopján, akkor a meglévő ZOOM profiloddal tudsz csatlakozni ez alkalommal is. Az aktuális ZOOM meeting linkjét mindig az eseményre regisztrált email címedre fogjuk küldeni. Ha most szeretnél a sorozathoz csatlakozni, annak sincs akadálya:
💻 Online meeting: ZOOM alkalmazásban
A kommunikációs felülethez való csatlakozás menete:
- 1. lépés: Regisztrálj itt az esemény űrlapján!
- 2. lépés: A regisztráltaknak emailen keresztül küldeni fogunk emlékeztetőt a meetingről. A megküldött csatlakozási linken lépj be a ZOOM felületére a kezdést megelőzően 5 perccel, bekapcsolt kamerával!
A járványügyi helyzetre való tekintettel folyamatosan fejlesztjük működésünket. Az online workshop számunkra is egy izgalmas és jó eszköz, azonban előfordul, hogy a szervezést illetően kihívásokkal találjuk szemben magunkat. A közös munka során jelentkező technikai problémák kezelésében megértéseket és visszajelzéseteket előre is köszönjük! A csatlakozást megelőzően pedig ellenőrizzétek az internet kapcsolatot, a hang és videó beállításokat.
Nyílt tudásközösségként működünk!
Létre jött egy olyan szakmai kör, egy erős mag, akik elkötelezettek a fejlődés, a folyamatos tanulás mellett, hogy a közvetlen környezetükben tudják növelni a működésük hatékonyságát a TM alapelvek, módszertanok és jó gyakorlatok által. A témákat a tudásközösség érdeklődése szerint szervezzük és célunk a tudásmenedzsmentről való tanulás segítése, a TM kezdeményezések szakmai támogatása és elterjesztése a hazánkban.
Ez alkalommal élő ötletelésre adunk teret, a kutatás érzékeny szakaszában tart, így a programot a vendégelőadók kérésére nem tesszük fel a vlogunkra.

A további programokról és hírekről folyamatosan értesítjük a regisztráltakat, Tudásközösségünk tagjait.
A programokat rögzítjük és képeket készítünk, amelyeket fejlesztési és marketing célokra használunk fel, regisztrációddal ezeket a feltéteket is elfogadod.
Miért éri meg csatlakozni az online workshopunkhoz?
#1 |
Online felületen érhető el, vagyis távmunkában is könnyen be tudsz csatlakozni! |
#2 |
Közösen dolgozunk együtt a szervezeti teljesítményt kritikusan meghatározó probléma megoldásán! |
#3 |
Nem lesz unalmas! Élményalapú, gyakorlatorientált, interaktív programmal készülünk. |
#4 |
Mindig törekszünk arra, hogy új ismeretekkel felszerelkezve távozz. Lesz output a tudásmenedzsment megoldásokhoz! |
Várunk Téged is szeretettel, gondolkodjunk közösen és szerezzünk inspiráló élményt együtt az online térben is!
