Ha igényes időtöltésre vágysz, gyere el formabontó szakmai közösségi összejövetelünkre. Pecha Kucha estünk keretében 6 perc 40 mp-es előadásokat hallgathatsz meg a tudásmenedzsment (TM) és a tanuló szervezetek témakörében. A pörgős prezentációk után beszélgetünk, ismerkedünk („network-ölünk”) néhány finomság és frissítő kíséretében.
Mi az a Pecha Kucha?
A műfaj Japánból indult diadalútjára, építész körökből. Astrid Klein és Mark Dytham Japánban élő építészek elégelték meg a túl hosszú, unalmas prezentációkat. (Ismerős?:) Egyszerű szabályokat alkottak; 20 diát vetítenek le az előadók, és mindegyikhez 20 másodpercnyi szóbeli magyarázatot fűzhetnek. Mivel a diákat automatikusan léptetik, garantált, hogy egyetlen előadás sem tart tovább 6 perc 40 másodpercnél. Utána laza, kötetlen formában kerül sor az elhangzottak megbeszélésére, a gondolatok tovább fűzésére.
Szerezz saját élményt a Pecha Kucha izgalmas tudásmegosztó fórumán!
2022. május 13-án 18 órától a Szeglet Közösségi- és Élménytérben (Budapest, 11. kerület) szervezzük Tudásmenedzsment Pecha Kucha Estünket, ahol a tudásmenedzsment és a tanuló szervezetek kerülnek a fókuszba. Az előadók a februárban indított CKO ACADEMY (első Magyar Tudásmenedzser Akadémia) részvevői lesznek. Az akadémia 3 szakaszból áll:
- Először az elméleti keretekkel foglalkozunk. Megismerjük az alapvető fogalmakkal és a legelterjedtebb modelleket. A tudásanyagot gyakorlati szempontok szerint csoportosítjuk. Kiemelten foglalkozunk a folyamatorientált tudásmenedzsmenttel, a tudás vesztés kockázatainak kezelésével, valamint a tanuló szervezeti átalakulással.
- A második szakaszban minden akadémista felméri a saját szervezete TM és tanuló szervezeti érettségét, beazonosítja az erős és fejlesztendő pontokat, és beavatkozási tervet készít a fejlesztésre.
- A program záró részében mindenki megvalósítja (vagy legalábbi is érdemi lépéseket tesz) a kitűzött feladatát. Ehhez további tudásanyagokat, illetve mentori támogatást kap.
Az akadémisták feladata, hogy az első szakaszban elsajátított tudásról, illetve felismeréseikről egy pecha kucha előadás keretében számoljanak be. Mivel a társaság rendkívül színes, biztosan sokféle közelítésmóddal fogunk találkozni. 7-8 előadásra számíthatunk.
Az est folyamán egy éttekintő képet kapunk a tudásmenedzsmentről és a tanuló szervezeti átalakulásról. Az izgalmas, pörgős előadások után pedig egy kis könnyű „vacsora” mellett beszélgethetünk a témáról (vagy másról), némi kávé, üdítő, esetleg sör, bor kíséretében. (A cateringről a FAZÉKBA! csapat gondoskodik.)
A programon való részvétel ingyenes (alkoholos italokat mindenki saját kontójára fogyaszthat), de előzetes regisztrációt kérünk! A regisztrációkat korlátozott számban, az időrendi jelentkezést figyelembe véve fogadjuk (max. 30 fő).
A nyílt műhely munkán kép- és hanganyag rögzítésére kerül sor tudásmegosztás és marketing céllal.
Várunk mindenkit, aki szívesen töltené a péntek estéjét egy jó társaságban, izgalmas témában folytatott kellemes beszélgetéssel.