Túl vagyunk az első sikeres online TM workshopon! Ezúton is szeretnénk megköszönni mindenkinek a rendkívül érdekes, közös munkát; illetve hogy együtt tanulhatunk a tudásmenedzsmentről és az online csoportmunkáról ezekben a különös időkben is! Számunkra is újszerű volt az efféle workshop megszervezése, azonban rövid időn belül értékes eredményekre jutottunk együtt legutóbbi alkalom során. Nézzünk néhány szám adatot:
- A workshop összesen 29 résztvevővel zajlott.
- Az ötleteinket 45 perc alatt dolgoztuk ki.
- 2 online eszközt is kipróbáltunk (ZOOM és Be-novative).
- Összesen 110 ötletet osztottunk meg egymással.
- Ez azt jelenti, hogy átlagosan egy résztvevő 4 ötletet generált.
A legnagyobb kihívások:
A jelenlegi járványügyi helyzet sokban megváltoztatta a szervezetek életét. Ahogy az a legutóbbi online workshopunkon is kiderült, az egyik legnagyobb változást a távmunka, a home office és az ezzel járó online kapcsolattartás jelenti. Számos nehézségbe ütközünk a munkavégzés során, a jelenlegi helyzet kinyészeríti a tudatos TM működést.
A legértékesebb lehetőségek:
Ez az időszak a tanulásra ad lehetőséget. A nyitott, kooperatív és kíváncsi természetünk most különösképp gyümölcsözővé válhat, hiszen számos online elérhető anyag és esemény áll rendelkezésünkre a tudáscserére. A tudásmegosztás eszközeinek fejlesztésére találtuk a legmeghatározóbb lehetőségeket. A változással az idő szerepe is formálódott, az így “nyert időnket” a TM öndiagnosztikára, önreflexióra fordíthatjuk. Aki ezzel a lehetőséggel él, az könnyen a tanuló szervezet irányába mozdulhat.
És hogy milyen is volt az első élményközpontú online workshop, nézd meg Te magad!
A workshop sorozatot folytatjuk: hetente 16 órakor, keddenként találkozunk a ZOOM-on. >>A következő alkalom során az összegyűjtött ötletekkel haladunk tovább.
3 topic emelkedett ki az ötletelés során. Ezekre új kihívásokat fogalmaztunk meg, és konkrét megoldási javaslatokat fogunk keresni a bevált Be-novative felületen.
#1 kihívás: Hogyan fejlesszük az új belépők onborarding folyamatát, hogy annak elemei a krízis helyzet után is használhatóak legyenek?
A jelenlegi járványügyi helyzet nagy mértékben megváltoztatta a szervezetek életét. Az új belépők kezelését is meg kell változtatni. A kollégák egy része home workingben van, és lehet, hogy az új munkatárs is otthonról kezdi a beilleszkedést. Hogyan lehet alkalmazkodni a jelenlegi helyzethez az onboarding folyamatokban? Milyen eszközök, módszerek alkalmazhatók a jelenlegi helyzetben, amik esetleg hosszú távon is hasznosak lehetnek? (Ismerkedés a céggel, folyamatokkal, munkatársakkal, a saját feladatával…)
#2. kihívás: Milyen tudásmenedzsment funkciókra lehet jól alkalmazni az online platformokat?
A tudásmenedzsment valamennyi tevékenységét érinti a távmunkára való (részbeni) átállás. Azokat az alkalmazásokat, online platformokat szeretnénk összegyűjteni, amik segíthetnek a jelenlegi helyzet megoldásában és hosszabb távon is hatékonyabbá tehetik a tudás beazonosítását, begyűjtését, kezelését, átalakítását, megosztását. Izgalmasak lehetnek pl. a tudásbázisok használatával történő tudáskezelési eljárások, módszerek, eszközök. Most van egy nagy esélyünk a digitális átállás felgyorsítására!
#3. kihívás: Milyen közvetlen tudásátadási formákat alakítsunk ki, amelyeket a vírus helyzet után is jól fenn tudunk tartani?
A távmunkában dolgozók egyik nagy problémája, hogy kérdéseikkel nem tudnak közvetlenül a kollégáikhoz fordulni. Nincs lehetőség átszólni az asztal túloldalára vagy átszaladni a szomszéd szobába. Hogyan biztosíthatjuk, hogy a munkavállaló mielőbb választ kapjon a kérdéseire, a hirtelen támadt ötletei ne vesszenek el, és a munka közben levont tanulságai beépülhessenek a szervezet tudásvagyonába?
Az online workshop sorozatunkhoz való csatlakozás ingyenes. Elhivatottak vagyunk a hazai TM közösség fejlesztése mellett, tapasztald meg az élményalapú online csoportmunkát velünk. Oszd meg tudásközösségünkkel az ötleteidet és segítsük egymást a szervezeti sikerek érdekében krízis időkben is!