2 olyan programot ajánlunk a figyelmedbe, amik szakmai partnereink szervezésében valósulnak meg, és kapcsolódnak a tudásmenedzsmenthez, illetve a tanuló szervezeti átalakuláshoz. A Szövetség a Kiválóságért egyesület a Nemzeti Kiválóság Díj 2022. szakmai koordinátoraként tájékoztatót tart május 11-én és 20-án. A SEED Alapítvány május 19-én workshopot szervez online formában a Tudásbarát Szervezet pályázat kapcsán. Itt szakértői előadóként kértek fel bennünket.
1. Nemzeti Kiválóság Díj 2022. Tájékoztató
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázatot hirdet a 2022. évi Nemzeti Kiválóság Díj elnyerésére
A díj folyamat megvalósításának az idei évben is a Szövetség a Kiválóságért Egyesület a szakmai koordinátora. Az Egyesület weboldalán további részletek és dokumentumok érhetők el (Pályázati Kiírás, Jelentkezési Lap) az alábbi linkre kattintva: Nemzeti Kiválóság Díj 2022 – Szövetség a Kiválóságért (kivalosag.com)
A díj jelentkezési határideje megváltozott: 2022. május 30.
A díj iránt érdeklődőknek május 11-én és 20-án térítésmentes konzultációs lehetőséget biztosít az Egyesület, melyekre az alábbi linkeken lehet jelentkezni:
Május 9: Jelentkezzen 2022-es Nemzeti Kiválóság Díj tájékoztatójára! (kivalosag.com)
Május 20: Jelentkezzen 2022-es Nemzeti Kiválóság Díj tájékoztatójára! (kivalosag.com)
2. Tudásbarát szervezet – tudásbarát módszertanok workshop
A SEED Kisvállalkozás-Fejlesztési Alapítvány, a Tehetség és Tudás Központ Alapítvány és a KM EXPERT idén is meghirdeti a Tudásbarát Szervezet Pályázatot 3 kategóriában
- Tanuló szervezeti működés
Milyen szervezeti felépítésben (kinek a feladata, felelőssége), hogyan végzi a munkát és milyen folyamatok mentén, hogyan fogja össze ezeket, hogy legyen egy iránya a tudásátadásnak
Ennek része a tudáskultúra is.
- Tudásátadás digitális eszközei – újítások, új, innovatív megoldások, eszközök, bemutatása az eszköz kialakítója oldaláról.
- Generációváltás
A felkészülést segítendő, 3 alkalmas workshop-sorozatot indítunk az érdeklődők számára, aminek első időpontja 2022. május 19.-e csütörtök, kezdete 16:29. Az eseményt az érdeklődők a szervezők Facebook oldalain streamelve követhetik nyomon, ahol természetesen kérdéseket is feltehetnek.
A workshop-sorozat célja bemutatni a pályázatok során megismert jógyakorlatokat és azok számára, akik megszólítva érzik magukat a témában, segíteni a felkészülést az idén meghirdetésre kerülő felhívásra.
Az első eseményen azoknak a cégeknek a történeteit és gyakorlatait ismerhetjük meg, akik a pályázataikban azokról a kollégákról, mint szakmai tudásbrókerekről írtak, akik ismerik a vállalatnak a szakterületüket érintő folyamatait, a szokásos és egyedi szakmai megoldásokat, szakmájukban elismertek, és bírják munkatársaik bizalmát. Ők a szakmai tudás átadásának központi szereplői a vállalaton belül, tudásuk pedig megőrzendő és megosztandó kincs a cég tulajdonosai, vezetői szemszögéből.
A jógyakorlatok másik része arról szól, milyen teret és eszközöket lehet biztosítani ennek a tudásnak a feltárására és a megosztására, a kollégák részéről az elérhetőségére.
Az alábbi szervezetek már megtiszteltek minket azzal, hogy bemutatták a pályázataikban, hogyan és miért is van ennek jelentősége az ő cégüknél, a workshopon most a nagyközönség is megismerheti ezt: Dreher Sörgyárak Zrt., Budapest VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium, TRV Zrt., MVM Paks, P2M Consulting
A workshopokon a KM EXPERT tart rövid szakmai bevezetőt, a kategóriák pontos értelmezését segítendő.
19-én a tanuló szervezet értelmezésével foglalkozunk. Megmutatjuk a learning organzation-ként működő szervezetek főbb jellemzőit, hogy a potenciális pályázók be tudják azonosítani saját szervezetük jelenlegi érettségi szintjét, vagy támpontot kapjanak a tervezett változtatásokhoz. Konkrét példáink a segíthetik a pályázat tartalmának összeállítását is.
Csatlakozz Te is a programhoz!
A május 19-i workshopra jelezd érdeklődésedet a gyulay.tibor@kmexpert.hu címen, és megküldjük a csatlakozási információkat!