30 éve, első magyar trénerként kezdtem foglalkozni az időgazdálkodás oktatásával. 10 000-nél több részvevő elégedettsége jelezte, hogy milyen fontos a téma. (Még manapság is nagyon gyakran szólítanak meg régi részvevők azzal, hogy milyen hatással volt rájuk a program.)
A közelmúltban több impulzus is ért, ami arra késztetett, hogy a régi, bevált programot kiegészítsük a tudásmenedzsment módszereivel, és beépítsük a mai korszerű technikai elemeket.
Nagyon büszkék voltunk arra, hogy az „Időgazdálkodás, személyes hatékonyság” tréningünk valódi segítséget jelentett a részvevőknek abban, hogy szinte új alapokra helyezzék az életüket. A 2 napos program keretében a „Te időd, a Te életed” elv szem előtt tartásával nem csupán az időbeosztás módszereit mutattuk be, hanem elsősorban a teljes élet éléséhez, az önmegvalósításhoz vezető utat vázoltuk fel partnereink számára. Nagyon fontos eleme volt a programnak, hogy egy olyan segédeszközt bocsátottunk rendelkezésükre (a „Siker időtervnaplót”), ami a megtanult elveket és módszereket segített átültetni a hétköznapok gyakorlatába.
Ebben a naplóban vizualizáltuk a céljainkat („Amit nem látunk, az nem jut eszünkbe!” – figyelmeztetést követve), és felépítettünk egy olyan személyes, strukturált tudásbázist, ami napi tevékenységek, döntések biztos hátterét adta. Természetesen, naptár része is volt a rendszerünknek, hogy az időnket is megfelelően beoszthassuk, de hangsúlyt a célmeghatározásra, feladat lebontásra, a prioritások képzésre fektettük.
A digitális korszak beköszöntével a papír alapú segédeszközök népszerűsége fokozatosan csökkenni kezdett. Elsőként próbáltuk átültetni a módszertanokat az office programokra, de akkoriban még sem az alkalmazások, sem a felhasználók nem voltak alkalmasak arra, hogy tömegesen áttérjünk erre a megoldásra. Egy jó ideig nem is szerveztünk nyílt tréningeket a témában (ami azért is történt, mert eszköz nélküli időgazdálkodás tréninget szinte minden tréning cég kínált akkoriban).
Mi késztetett arra, hogy újra elővegyük a témát?
Az első komolyabb lökést az IT alkalmazások gyors fejlődése hozta: A saját nyomtatott naplómat akkor tudtam véglegesen letenni, amikor az alkalmazások már képesek voltak ugyanolyan szinten (sőt!) kielégíteni az elvárásaimat, és mindezt a mobilomon keresztül tudtam már kezelni. Most már a digitális eszköztárral egyértelműen jobban kézben tudom tartani a feladataimat, időmet, mint a régi naplós megoldással.
A tudásmenedzsment területén végzett 10 éves munkám is sok adalékkal járult hozzá a régi időgazdálkodás tréning megújításához. Ha sikert akarunk elérni valamiben, akkor az attól függ, hogy mennyi időt tudunk szánni egy adott tevékenységre, és ezt az időt milyen hatékonyan használjuk ki. Úgy is megközelíthetjük a kérdést, hogy az idő a mennyiségi faktor, a tudásunk pedig a minőségi. Ahhoz, hogy adott pillanatban jól csinálunk valamit, ott és akkor kell elérnünk a megfelelő tudáselemeket. Ebben tud segíteni nekünk sok korszerű alkalmazás és személyes tudáskezelési módszer.
Az Idő- és tudásgazdálkodás tréningben sikeresen ötvöztük a klasszikus időgazdálkodási alapelveket, a tudásmenedzsment legjobb gyakorlatait és a korszerű informatikai, kommunikációs eszközöket.
A megújított tréningünkre várunk minden érdeklődőt: 2018. május 30-31-én.
Részletek és regisztráció: http://kmexpert.hu/esemenyek/ido-es-tudasgazdalkodas-vezetoknek-vallalkozoknak-trening-2018-majus-30-31/
Érdemes élni az early bird kedvezménnyel! Jelentkezz most!
Kapcsolódó cikk: Idő- és tudásgazdálkodás (Felújított sikertréning)