Lépj a fejlődéshez vezető útra!
A tudásátadás a napi szintű munkavégzés hatékonyságát erősen befolyásolja és a projektek sikeressége is nagyban függ ettől a folyamattól. Sokszor nem is vesszük észre, milyen erős hatással bír ez az “egyszerű háttér tevékenységként” titulált feladat. Nem szerepel feltétlenül a munkaköri leírásokban és a követelményrendszerben sem kap mindig helyet. Vagyis nincsenek keretbe foglalva erre a feladatra vonatkozó irányelvek és az elvárások sem, s így a bizonytalan tudásgazdálkodás legtöbbször tünetként jelentkezik és fájópont a szervezet életében. A tudástranszfer módjáról, valamint az erre való hajlandóságra a visszajelzések egy ilyen helyzetben elmaradnak, ami tovább mélyíti a problémát.
A valóságban a munka során tett visszajelzések és az értékelések általában egy adott problémára irányulnak, vagy éppen elnagyolt, és felszínes kötelező körként folyik le. Az előre mutató, felelős menedzser trendek azonban nagyobb hangsúlyt fektetnek a visszajelzés kultúrájának fejlesztésére. A TM szemüvegén keresztül több szempontból is vizsgálhatjuk a visszajelzések témakörét:
- Hogyan építsünk fel egy hatékony teljesítmény értékelési rendszert?
- Vajon a visszajelzési szempontok között szerepelnek a tudásmenedzsmentre vonatkozó elemek?
- Milyen eszközökkel, platformokkal, módszertanokkal fejlesszük a visszajelzések sikerességét?
- Hogyan és milyen digitális megoldások korszerűsítik a visszajelzési folyamatot?
Következő online Tudásmenedzsment workshopon a Borealis Consulting csapata által kifejlesztett Feedback Time HR tech alkalmazással ismerkedünk meg közelebbről, és az alábbi kérdésekre keressük együtt a választ:
- Miért fontos a visszajelzés akár a magán, akár az üzleti életben, munkahelyen?
- Hogyan támogatjuk vezetőként vagy munkatársként a visszajelzéseinkkel a kollégáinkat a fejlődésben?
- Hogyan egészíti ki a szóbeli visszajelzést egy digitális visszajelző megoldás?
Vendégelőadónk a Borealis Consulting ügyvezető partnere: Katona Melinda vagyok, közgazdász, pszichológia szakon végzett tanácsadó, szervezetfejlesztő, tréner, coach és a társadalmi szerepvállalás elkötelezett híve, édesanya, feleség és vezető egy személyben.
Találkozzunk az online TM workshopokon, kéthetente keddenként, 4 órakor!
Regisztrálj, hogy le ne maradj MOST ingyenesen!
2020 őszi online TM workshop sorozat
Ezek voltak az előzmények:
⚡A szervezeti folyamatok hatékonysága, eredményessége nagymértékben függ a tudásgazdálkodás színvonalától. Nehéz időkben, mint pl. megnövekedett fluktuáció, öregedő munkaerő távozása, ismétlődő hibák, krízis helyzet esetén ennek a jelentősége különösen kiemelkedik.
Már évek óta szervezünk nyílt TM műhelymunkákat, ám a 2020 tavaszán jelentkező koronavírus új helyzetbe hozott Bennünket, és másokat is. Ez a fordulat inspirált minket arra, hogy kiterjesszük a tudásközösségünket és online formában szervezzünk workshopokat. Az első tavaszi online TM workshop sorozat során arra kerestük a választ, hogy a koronavírus terjedése miatt kialakult helyzet milyen tudáskezelési problémákat hozott felszínre, milyen nehézségekkel kell megbirkózni a szervezetekben és milyen TM eszközök segíthetnek ezek kezelésében? Most már egyértelműen látjuk, hogy ez a helyzet olyan lehetőségekre nyitotta fel a szervezetek szemét, amely komolyan segítheti a tudásgazdálkodás minőségének növelését, és így a szervezet hatékonyságát és eredményességét is javítja krízis helyzetekben és azokon túl.
👥A nagysikerű online programsorozatot tovább folytatjuk. Tudásközösségünk tagjait egy olyan alkotó folyamatra invitáljuk, amiben összegyűjtjük a kezelendő TM kérdéseket (problémák, lehetőségek), és közösen igyekszünk megoldást találni rájuk, elsősorban TM jó gyakorlatok, módszertanok, eszközök, szervezeti példák, és esettanulmányok bemutatásával, közös feldolgozásával. Tudásközösségünkbe szeretettel várjuk az új érdeklődőket, hiszen fontos számunkra a közös fejlődés és tanulás.
Az első alkalmat 2020.03.31-én tartottuk, majd keddenként ugyanebben az időpontban folytattuk a közös gondolkodást.
Hogy milyen volt az első online TM workshopunk, nézd meg Te magad!
Az első workshopon több, mint 100 ötletet gyűjtöttünk össze! Rövid időn belül értékes eredményekre jutottunk a workshopokon, amelyek összefoglalóit a cikkeik között találod. >>>Tovább a TM cikkekhez!
⏰ Az őszi online TM wokrshopokat kéthetente keddenként tartjuk 16 órai kezdéssel.
Hogyan csináljuk?
💡A legjobb módszer, ha közösen ötletelünk arról, hogy milyen kihívások elé nézünk a megváltozott munkavégzés során a tudásmenedzsmentet illetően.
Tudtad? A szervezeti tudásra most még nagyobb szükség van mint bármikor! Hogyan tudjuk ezt gyarapítani, milyen eszközzel tudjuk feltárni az egyéni tudást és közös erőforrássá alakítani? Pl. egy brainstorming sok új lehetőséget nyit meg előttünk. A célszerű ötletelés folyamatával azonban sok szervezési feladat is jár, amire nem mindig jut idő és figyelem: a keletkezett tudásokat, az új ötleteket össze kell gyűjteni, rendszerezni kell őket, kategorizálni, értékelni, és továbbgondolni őket olyan ötletkoncepciókká, amelyek megoldási projektként indíthatóak el a szervezetben. Minderre van egy innovatív 📌TM tippünk: használj kollaborációs programokat mint pl. a Be-novative! Korábban már kipróbáltuk a szoftvert az egyik TM műhelyünkön, olvasd el a beszámolónkat. >>Tovább a Be-novative program élménybeszámolóhoz!
A workshopok során mindig nagy hangsúlyt helyezünk a közös élményekre és az interaktív tanulásra is. Így a módszertanok bemutatása, vagyis a tudásmegosztás mellett az eszközök kipróbálásával például a tapasztalati tanulást támogatjuk, valamint csoportmunkákkal serkentjük a szakmai kapcsolatok fejlődését. Mindig valós szervezeti példákat, bevált jó gyakorlatokat hívunk elő, ezért is szívesen fogadjuk a workshopokon a közösség tagjait előadókként. A témákaköröket együtt alakítjuk ki, az érdeklődési körünket követve és a téma felajánlásokat számba véve.
Hogyan tudsz csatlakozni az online workshophoz?
Az online workshop során a ZOOM platformot fogjuk használni a kommunikációra. Ez a groupware felület segít abban, hogy
- egy platformon kommunikáljunk a workshop alatt,
- a moderálás itt lesz nyomon követhető,
- beszélgetésre és kérdésekre lesz lehetőség a résztvevők számának függvényében.
A programokat rögzítjük és képeket készítünk, amelyeket fejlesztési és marketing célokra használunk fel, regisztrációddal ezeket a feltéteket is elfogadod.
Ha már részt vettél a sorozat korábbi workshopján, akkor a meglévő ZOOM profiloddal tudsz csatlakozni ez alkalommal is. Az aktuális ZOOM meeting linkjét mindig az eseményre regisztrált email címedre fogjuk küldeni. Ha most szeretnél a sorozathoz csatlakozni, annak sincs akadálya:
💻 Online meeting: ZOOM alkalmazásban
A kommunikációs felülethez való csatlakozás menete:
- 1. lépés: Regisztrálj itt az esemény űrlapján!
- 2. lépés: A regisztráltaknak emailen keresztül küldeni fogunk emlékeztetőt a meetingről. A megküldött csatlakozási linken lépj be a ZOOM felületére a kezdés időpontjában!
A járványügyi helyzetre való tekintettel folyamatosan fejlesztjük működésünket. Ez az online workshop számunkra is egy izgalmas és új kihívást jelent, a közös munka során jelentkező technikai problémák kezelésében megértéseket és visszajelzéseteket előre is köszönjük!
Miért éri meg csatlakozni az online workshopunkhoz?
#1 |
Online felületen érhető el, vagyis távmunkában is könnyen be tudsz csatlakozni! |
#2 |
Közösen dolgozunk együtt a szervezeti teljesítményt kritikusan meghatározó probléma megoldásán! |
#3 |
Nem lesz unalmas! Élményalapú, gyakorlatorientált, interaktív programmal készülünk. |
#4 |
Mindig törekszünk arra, hogy új ismeretekkel felszerelkezve távozz. Lesz output a tudásmenedzsment megoldásokhoz! |
Várunk Téged is szeretettel, gondolkodjunk közösen és szerezzünk inspiráló élményt együtt az online térben is!