Novemberi ingyenes műhelymunkánkra várunk minden kedves érdekelődöt. Az esemény keretein belül megtárgyaljuk az innováció és tudásmenedzsment kapcsolatát, és a gyakorlati munka során egy új csoportos ötlet-platformot próbálunk ki! Szakmai programunkat ajánljuk mindenkinek, akit érdekelnek az innovációs folyamatok, aki hisz a csoportmunka erejében az új megoldások megtalálásnál, aki lépést akar tartani a korral, és nyitott az innovációra!
TM műhely részletei | |
Ingyenes regisztráció | https://kmexpert.hu/esemeny/a-be-novative-szoftver-probald-ki-velunk/ |
Időpont | 2019. november 26. 15:00-17:30 |
Helyszín | Budapest |
Szervezés | KM EXPERT, Be-novative |
A mai tudásintenzív világban a legnagyobb kincset az jelenti a szervezetek számára, ha sikerül mozgósítani a szervezeti tudást az új megoldások megtalálására. A tudás és a teljesítmény folyamatosan hat egymásra. A tudásmenedzsment szerepe, hogy a tudástőke növelésével segítse a szervezeti célok elérését. Ennek fontos eleme az innovatív megoldások generálása. A szervezetek számára komoly kihívást jelent a kreatív, innovatív energiák mozgásba hozása. A szervezeti problémák megoldásában, a piaci kihívások kezelésében olyan eljárásokat érdemes alkalmazni, amelyek mozgósítják a közösségekben rejlő lehetőségeket.
A program során megvizsgáljuk azt a folyamatot, ami egy probléma konkrét megfogalmazásától a megoldásig tart. A csoportos problémamegoldás elősegíti a változásokat. Biztos ismerős az a helyzet, amikor egy közös ötletbörze egy hatalmas gondolatkavalkáddá alakul át. Az innovációs folyamat különböző fázisaiban már eddig is sikerrel alkalmaztak csoportos alkotó technikákat, de ezek a módszerek általában a folyamat egy-egy elemét segítették, és viszonylag kis létszámmal dolgoznak. Gyakran előfordul, hogy a problémák feltárását nem követi az ötletek felkutatása, vagy az összegyűjtött megoldási javaslatokat már nem elemzik, nem választják ki a legalkalmassabbat, és csak viszonylag ritkán jutunk el a kidolgozott akciótervekig.
Mi is történik ekkor? Lehet egy-egy harsány ötlet túl hangsúlyossá válik, pegig beválása meglehetősen kérdéses. Lehet, hogy nem is sikerül az összes ötletet megismerni. A másik véglet, hogy az ötletek sokaságában veszünk el, mindenki bedobálja amilyen van, egy dinamikus és izgalmas brainstormingban érezzük magunkat, aztán másnap felkelünk, és csak pislogunk. Mi is történt, miről is volt szó? Talán neki volt az a szuper ötlete, vagy mivel is kéne elindulni? A sokaság csapdájában elveszhetünk és nem történik előre lépés. Na, de ha azt mondjuk; most neki állunk: jegyzetelünk, rendszerezünk, az időnket beosztjuk, megtervezzük, az elhangzottakat elérhetővé tesszük másoknak, utógondozzuk, lépésekhez is rendelünk az ötletek megvalósításához. Még mindig ez cseng a fejekben: idő, költség és még több idő, a vezetés ehhez mit fog szólni?
Nálatok hogy néz ki az innovációs folyamat? Alkalmaztok valamilyen hatékony eszközt az ötletek begyűjtésére, kimunkálására és megvalósítására.
Még kevesen tudják, hogy van egy sikeres magyar innovációs szoftver, ami nagyon soket segíthet a vázolt probléma kezelésében.
Gyere el ingyenes TM műhelyünkre november 26-án, ahol megismerkedünk a korszakalkotó Be-novative fejlesztésével. Együtt ki is próbáljuk a külföldön is nagy sikert arató platformot, amivel akár már holnap belevághatsz hatékonyan és kreatívan az új ötletek összegyújtésébe, értékelésébe, kidolgozásába. >>Tovább az esemény oldalára!