Szemelvények Bencsik Andrea A tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban című könyvéből – II.
Bencsik Andrea éppen mostanában megjelent könyvéből szemezgetünk. A második kiválasztott rész a tudásfolyamatokkal foglalkozik.
A könyv már megrendelhető a kiadó honlapján:
Akadémiai Kiadó / Gazdaság / Menedzsment / A tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban
„A klasszikus értelmezés szerint az emberi tudás menedzselése (a tudással való gazdálkodás és hasznosítása) alatt értünk minden olyan tevékenységet, amelynek célja egy szervezeten belül felhalmozott, dokumentált ismeretek és implicit tudás, szakértelem, tapasztalat feltérképezése, összegyűjtése, rendszerezése, megosztása, továbbfejlesztése és hatékony hasznosítása. A definíció meghatároz számunkra egy olyan tevékenységláncolatot, ami saját magába visszafordulva a tudás menedzselését egy előre haladó, fejlődő, ciklikus folyamatként ábrázolja. (Davenport, 1996; Gholami, et al., 2013)
Ez a logika a szervezeti tudásbázis ki alakítására és irányítására koncentrál. Egy olyan tevékenység-láncolat, amely egy fejlődő, ciklikus folyamatként hozzájárul a szervezet versenyképességének és eredményességének növeléséhez.
A legismertebb modellt Probst et al. (2006) alkották meg, nyolc alkotóelemből áll, amelyek külső és belső körfolyamatra bonthatók. Az ábra és az egyes lépések részletes bemutatása az alábbi2.3.9. ábrán látható.”
Kapcsolódó írások:
- Könyvajánlónk: link
- Első szemelvény a könyvből