HR – gyártás – termelés diskurzus
A tudásmenedzsment egyik úttörőjének számított az e-learning megjelenése. Sokáig mindenható TM eszközként tekintettek rá, de néhány helyen szitokszóvá is vált (nyilván a kezdetek túlzott elvárásai és a felfutási szakasz ügyetlenkedései miatt). Mára (talán) helyére került a téma. Érdemes rápillantani, hogyan lehet illeszteni a szervezeti tudásfolyamatokba.
Május 16-án 17 órától zártkörű HR & gyártás és termelés szakmai diskurzus keretében vitatjuk meg a kérdést, többek között az én részvételemmel is.
A szakirodalmak és a rendezvények legnagyobb része azzal foglalkozik, hogy mit csinálj, hogyan csináld, de figyelmen kívül hagyja a siker egy másik fontos összetevőjét: a mikor kérdését. Pedig az új munkatársak betanításának, folyamatos szakmai felkészültségének szinten tartására megvan a legtökéletesebb időpont, ha tudjuk, hogy még mit nem tudnak. Szakmai diskurzusunk központi témája, hogy az e-learning hogyan tudja támogatni az érintettek mindennapi munkáját, valamint a vállalati minőségi és mennyiségi gyártást és termelést.
MIKOR és milyen szakterületen van szükség e-learningre?
MIKOR és hogyan adjuk át gyorsan a sok információt az orientációs programban?
MIKOR tudjuk már végre megoldani a fizikai munkaerő megtartásának kihívását?
MIKOR és egyáltalán tartsunk-e számítástechnikai képzést a fizikai állományú dolgozóknak?
MIKOR érdemes e-learningben vagy automatizált oktatási rendszerben gondolkodni? Megéri-e, ha a keretrendszert még a helyi viszonyokra kell adaptálni?
MIKOR szorít már eléggé a cipő? Élet a kötelező betanításon túl – a technológiai, minőségbiztosítási előírások be nem tartása. Avagy amikor a selejt és a veszteség megjelenik. Mit lehet tenni ellene?
MIKOR és hogyan mérhető az (alapvető) szakmai ismeret hiánya?
MIKOR és hogyan mutatható ki az e-learning haszna a termelésben?
MIKOR jönnek az adatvezérelt képzési programok?
MIKOR van egyensúly az informatikai rendszerek és a személyes vezetői, mentori támogatás között?
VÁLLALATI ESETTANULMÁNYOK & KÖZÖSSÉGI TUDÁSMEGOSZTÁS & AZONNAL BEVETHETŐ SZAKMAI TIPPEK
Beszélgetőpartnerek és témainspirátorok:
Baracsi Ferenc, TR-Soft 2000 Kft, ügyvezető
Fehér Imre, Faurecia, HR vezető
Gyulay Tibor, tudásmenedzsment szakértő
Kopócsi Miklós, Burger King, tréning és üzemeltetési vezető
Szilágyi György, Fornetti, minőségbiztosítási igazgató
A kerekasztal beszélgetés moderátora és a rendezvény háziasszonya: Karácsony-Kasza Renáta, Karrierstylist, HR stratégiai tanácsadó
A rendezvényen való részvétel vállalati HR, gyártás és termelési szakembereknek ingyenes és regisztrációhoz kötött. Maximum 30 főt tudunk fogadni, így részvételedet mielőbb jelezd.
További részletek a rendezvény honlapján: http://karrierstylist.com/index.php/a-mikor-hatalma